İLKOKUL ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

Dizayn Net Akademi olarak amacımız Robotik Kodlama eğitimleri ile çocuklarımıza  21. yy’ın temel düşünme becerilerini kazandırarak Geleceğe hazırlamaktır. Bugünün Çocukları geleceğe yön vereceğine göre çocukların potansiyellerini geliştirmesi, tasarım odaklı düşünen, yaratıcı, girişimci bireyler olmasını önemsiyoruz.

Kodlama, Robotik, Yapay zeka, Bilişim, Teknoloji kelimelerini bugün ne kadar sık duyar olduk değil mi? Ama yakın gelecekte duymanın ötesinde bu kavramlar yaşamın ayrılmaz parçaları olacak.

Peki çocuklarımız teknolojinin hızla değiştiği günümüzde kendilerini bekleyen geleceğe ne kadar hazır?

Robot, elektronik ve mekanik unsurlardan oluşan, algılama yeteneği bulunan programlanabilir cihazdır. Sensörler sayesinde çevresini algılayan Robotların , belli koşullara göre çalışabilmesi mekanizmalarının tasarlanması için elektrik donanımlarının doğru yapılması bir çok bilim dalının etkileşimi ile mümkündür. Böylece Robotik bilgisayar, yazılım, makine, Elektronik bilimlerini kapsayan bir alandır.

Kodlama ise bilgisayar ya da elektronik devre mekanizmasına bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisidir. Belirli şartlara ve düzene göre yapılması istenen işlemlerin bütünüdür.  Kodlama 21. yy’ı  şekillendiren teknolojileri ve yazılımları geliştirerek teknolojide önde olmayı sağlayacak güç olduğuna göre geleceğin dili olan Robotik kodlama ile çocuklarımızı erken yaşta tanıştırmak önemlidir.

Dizayn Net Akademi olarak İlkokul robotik kodlama eğitimlerimiz de etkileşimli oyunlar, animasyonlar ve simülasyon yapmaya olanak sağlayan uygulamalarla küçük yaşlardaki çocukların geleneksel kodlama dillerinin karmaşık yapılarından dolayı zorlanmalarının önüne geçilerek, eğlenceli uygulamalar yapabilmeleri sağlanmaktadır.

Eğitimlerimizi tamamlayan öğrencilerimize Robotik- Kodlama Eğitimi Katılım Sertifikası Verilmektedir.


Dizayn Net Akademi’nin  uzman eğitimci kadrosu ve zengin eğitim içerikleri ile tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…